Strona Główna BIP Strona Główna
O projekcie
 

Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które odbywają się w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy uczą i pokazują Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

 więcej o projekcie <<<klik>>>

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.

Szkolenia prowadzą instruktorzy walki wręcz oraz wychowania fizycznego na bazie obiektów sportowych jednostek wojskowych. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem kobiet. Panie wykazują bardzo duże zaangażowanie, atmosfera na zajęciach jest wspaniała i właśnie to możemy nazywać  łączeniem przyjemnego z pożytecznym.


Już w grudniu rusza II edycja projektu Samoobrony Kobiet.

 

 

Szczegółowe informacje na temat planowanego cyklu szkoleń

uzyskają Panie
w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Bydgoszczy
oraz w podległych Wojskowych Komendach Uzupełnień. 


Pamiętaj – nowe umiejętności, których nauczysz się podczas spotkań, dadzą Ci przewagę nad przeciwnikiem.Podczas pierwszych zajęć żołnierze i najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentowali kursantkom wszystkie techniki, które są realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników. Całość zajęć była poprzedzona rozgrzewką przygotowującą do wysiłku,  ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną. Na pierwszych zajęciach każda uczestniczka programu Samoobrona Kobiet otrzymała promocyjny pakiet startowy.

Osobą odpowiedzialną za udzielanie informacji
z ramienia Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku
w zakresie projektu
 „SAMOOBRONA KOBIET”
jest
mjr Jacek TOBERA
tel. 261-441-046